Psim zaprzęgiem po złoto i srebro Mistrzostw Polski! Bartłomiej Sobecki z Gałkowa Małego zalicza kolejne udane starty

bartek
arch. prywatne

W miniony weekend w Bolechówku koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych. Na starcie stanęło ponad 130 zawodników z całego kraju, w tym reprezentanci Ines Husky Team. Start Bartłomieja Sobeckiego z Gałkowa Małego należy uznać do wyjątkowo udanych. Maszer z naszego powiatu nie tylko obronił mistrzowski tytuł, ale dołożył także srebro w innej konkurencji. Szczegóły poniżej.

Sportowa rywalizacja trwała przez dwa dni minionego weekendu. Zespoły psich zaprzęgów prowadzone przez swoich przewodników ścigały się na ponad 6-kilometrowych, mocno urozmaiconych trasach. W konkurencji scooter (hulajnoga) z dwoma psami Bartłomiej Sobecki z Gałkowa Małego obronił wywalczony przed rokiem złoty medal. Z kolei w klasyfikacji canicross masters, czyli biegu z psem Sobecki wspólnie ze swoim psiejskim kompanem zajął wysokie, II miejsce.

Dodajmy, że dla zespołu z Gałkowa Małego były to ostatnie zawody w bardzo udanym sezonie. W połowie listopada nasz rodzimy maszer i jego rozszczekana drużyna rywalizowali w Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Belgii. Tam Sobecki uplasował się na VII miejscu w klasie scooter z dwoma psami oraz VI w canicrossie. Powyższe sukcesy poprzedziły również starty w Pucharze Polski, w których „gałkowski zaprzęg" wywalczył II miejsce w Lubieszowie (Opolszczyzna) i I w wielkopolskich Szamotułach.

Informacje o treningach i startach w zawodach zespołu z Gałkowa Małego można śledzić na ich profilu na Facebooku wpisując Ines Husky Team >>> KLIKNIJ.