wersja testowa serwisu

Rządowe pieniądze na przebudowę dróg trafiły do gminy Andrespol i powiatu brzezińskiego

Rządowe pieniądze na przebudowę dróg trafiły do gminy Andrespol i powiatu brzezińskiego

Wojewoda Łódzki, Tobiasz Bocheński wręczył dzisiaj włodarzom powiatu brzezińskiego oraz gminy Andrespol symboliczne czeki na dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

W spotkaniu, podczas którego odbyło się przekazanie czeków wzięli udział Wojewoda Łódzki, Tobiasz Bocheński, Poseł na Sejm RP, Zbigniew Rau, Wójt Gminy Andrespol, Dariusz Kobus, Starosta Brzeziński, Renata Kobiera oraz Wicestarosta Powiatu Brzezińskiego, Ryszard Śliwkiewicz.

- Nigdy w historii Rzeczypospolitej rząd nie przeznaczał tak dużo środków na dofinansowanie infrastrukturalnych projektów w samorządach. Fundusz Dróg Samorządowych to rekordowe dofinansowania, dlatego że samorządy mogą aplikować o 80% środków - mówił podczas spotkania Tobiasz Bocheński.

Do gminy Andrespol trafią 4 487 938 złotych, które zostaną przeznaczone na budowę skrzyżowani bezkolizyjnego na ul. Brzezińskiej z linią kolejową w miejscowości Nowy Bedoń. W ramach inwestycji wybudowany zostanie m.in. tunel drogowy pod dwoma liniami kolejowymi. Wkrótce rozpocznie się procedura przetargowa, która może trwać kilka miesięcy. Fizyczne prace mają rozpocząć się najwcześniej latem 2021 roku, a cała inwestycja ma być gotowa do końca 2022 roku.

Władze powiatu brzezińskiego otrzymały dwa czeki - na przebudowę drogi powiatowej nr 5100E (ul. Strykowska) w Brzezinach na odcinku o długości 590 metrów oraz przebudowę drogi powiatowej nr 2934E od km 0+000 do km 0+995 w miejscowości Popień (gm. Rogów). Inwestycje te odpowiednio otrzymały dofinansowanie w kwotach: 642 730 złotych i 985 981 złotych. Przebudowy będą realizowane jeszcze w tym roku.

Zobacz materiał filmowy: