Najważniejsze wideo w elw24

Rzgów: W zabytkowym budynku przy Rawskiej zagoszczą biura

podpis0-1720093066
fot. Maria Kaczmarska (UM Rzgów)

Zastępca burmistrza Rzgowa Monika Pawlik podpisała umowę z wykonawcami remontu i adaptacji zabytkowego budynku przy ul. Rawskiej 10 w Rzgowie. W imieniu Warbud Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego dokument podpisali: Joanna Świstak-Wardencka - prezes zarządu oraz Wojciech Wardencki - wiceprezes zarządu.

Uzgodniony z wykonawcą termin zakończenia prac to 4 lipca 2026 r. Koszt przedsięwzięcia to prawie 3,2 miliona złotych. Przedsięwzięcie ma być zrealizowane z udziałem środków zewnętrznych tj. Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, na podstawie wstępnej promesy programu rządowego Polski Ład.

Umowa określa wykonanie robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj" w ramach zamówienia publicznego dotyczącego prac konserwatorskich i odtworzeniowo-budowlano-instalacyjnych w budynku przy ul. Rawskiej 10 w Rzgowie. Zabytek ma być przeznaczony na cele administracyjno-biurowe. 

Więcej szczegółów o inwestycji pod linkiem: https://rzgow.pl/nasza-gmina-t2/aktualnosci-a13/zabytek-wykorzystamy-za-dwa-lata-r5692

źródło: UM Rzgów