wersja testowa serwisu

Śmierć na drodze, nie żyje pieszy potrącony przez auto

264-115446
fot. KPP w Wieluniu

Policjanci z komisariatu w Białej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Biała Parcela na drodze krajowej nr 74. 46- letni pieszy z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala, gdzie pomimo udzielonej mu pomocy medycznej zmarł po kilku godzinach.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, w czwartek, 2 lipca tuż przed godziną 22:00, w miejscowości Biała Parcela na drodze krajowej nr 74, kierujący Seatem 25-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego na prostym odcinku drogi potrącił pieszego przechodzącego przez jezdnię w miejscu dozwolonym.

- W wyniku tego zdarzenia 46-letni pieszy doznał poważnych obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Tam pomimo udzielonej mu pomocy medycznej po kilku godzinach zmarł. Wszelkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają śledczy z Komisariatu Policji w Białej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu - informują mundurowi.

Policja apeluje:

Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno do kierujących, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagi oraz stosowanie się do przepisów obowiązujących drodze. Pamiętajmy, iż chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów i motocyklistów w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.