wersja testowa serwisu

Szesnaście kobiet służy w łęczyckiej policji. Jakie zadania im powierzono?

261-12713_20210306-092409_1
fot. KPP w Łęczycy

Ścigają piratów drogowych i przestępców, patrolują ulice, uczestniczą w zabezpieczeniach imprez masowych i pracują z młodzieżą. To tylko część zadań, z którymi podczas codziennych służby mają do czynienia. Mowa tu o policjantkach, których w strukturach łęczyckiej komendy jest 16 i na równi z policjantami stoją na straży prawa. W tym roku przypada 96. rocznica powołania policji kobiecej a 8 marca jest ich świętem. Dla wszystkich Pań przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

Służba w Policji nie rozgranicza osób pod względem płci. Przechodząc proces rekrutacji kobiety jak i mężczyźni muszą spełnić te same wymagania. Również proces szkolenia, czy już samej służby stawia przed nimi zadania na równi z policjantami.

W Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy przy 94 etatach policyjnych służbę pełni 16 kobiet. Najliczniej to jest 8, w Wydziale Prewencji, 6 w Wydziale Kryminalnym a 2 służą w Wydziale Ruchu Drogowego. Rolę dzielnicowego – policjanta pierwszego kontaktu powierzono dwóm, kolejne dwie pracują z młodzieżą, zaś pozostałe kierowane są do służby patrolowo-interwencyjnej. Wszystkie na równi z policjantami mają wpływ na rozwiązywanie konfliktów, sporów jak i dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

- Wszystkim Paniom pracującym w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy oraz zamieszkującym na terenie powiatu łęczyckiego z okazji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, uśmiechu oraz wszystkiego co dobre i piękne. Niech ten szczególny dzień i wszystkie następne przyniosą spełnienie marzeń, dużo radości, miłości bliskich, prawdziwe przyjaźnie, optymizm oraz odwagę do realizacji zamierzonych planów - życzenia składa kierownictwo oraz policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Redakcja ELE24 oczywiście przyłącza się do życzeń.