To już pewne! Widzew Łódź wybrał lokalizację budowy ośrodka treningowego

To już pewne! Widzew Łódź wybrał lokalizację budowy ośrodka treningowego
fot. Marcin Bryja (widzew.com)

Zarząd Widzewa Łódź podjął decyzję dotyczącą lokalizacji budowy nowego ośrodka treningowego dla czterokrotnego Mistrza Polski! Wybór padł na gminę Bójce.

W poniedziałek, 2 stycznia na Stadionie Miejskim przy Alei Józefa Piłsudskiego 138 w Łodzi odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezesa Zarządu Widzewa Łódź - Mateusza Dróżdża, Wiceprezesa Michała Rydza, właściciela klubu - Tomasza Stamirowskiego oraz Wójta Gminy Brójce Radosława Agaciaka. Podczas spotkania z mediami przekazano bardzo ważne informacje dotyczące budowy nowego ośrodka treningowego.

Od dawna jednym z głównych tematów w łódzkim klubie była budowa nowego ośrodka klubowego. Władze klubu rozważały kilka możliwości, zarówno w Łodzi, jak i poza jej granicami. Prezes Mateusz Dróżdż przekazał, że w końcowej fazie wybierano pomiędzy gminami Brójce i Stryków. Ostatecznie wybór padł na powiat łódzki wschodni. Zarząd Widzewa poinformował, że nowoczesny ośrodek powstanie w miejscowości Bukowiec w gminie Brójce. Dzisiaj (2 stycznia) podpisano list intencyjny w tej sprawie.

- To jest dla nas ważny dzień, ważny dla Widzewa. Wybór gminy Brójce jest spowodowany tym, że przede wszystkim jest to bliska odległość do naszego stadionu. (...) Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Panu Wójtowi, bo nasze rozmowy trwały długo, ale przede wszystkim były merytoryczne. Życzliwość gospodarza, bardzo nam przychylnego, to było coś, co dla nas jest bardzo ważne - powiedział podczas konferencji Prezes Mateusz Dróżdż.

- To bardzo ważna chwila dla gminy Brójce, ale też dla Widzewa. Od dzisiaj formalnie rozpoczynamy współpracę w kwestii rozwijania sportu, nie tylko jeśli chodzi o Widzew, ale także w naszej gminie. My takie kroki podjęliśmy już jakiś czas temu. Jest przygotowany projekt budowy nowego boiska. Jeszcze w starym roku podpisałem i ogłosiłem przetarg na budowę takiego boiska i w ciągu najbliższego czasu, do połowy tego bieżącego roku to boisko powinno być wybudowane - mówił Wójt Radosław Agaciak. - Dziękuję za zaufanie, jakim mnie Panowie obdarzyliście. Ja ze swojej strony chcę zadeklarować pełną współpracę i cieszę się, że Bukowiec będzie miejsce, gdzie taki ośrodek Widzewa Łódź powstanie. Jest to bardzo ważne dla moich mieszkańców

Jak dowiedzieliśmy się podczas dzisiejszej konferencji, budowa ośrodka w Bukowcu ma rozpocząć się w 2024 roku. Według założeń powstaną tam trzy boiska naturalne, boisko ze sztuczną nawierzchnią, boisko do rehabilitacji oraz do techniki, a także budynek dla piłkarzy pierwszego zespołu i dla Akademii Widzewa. Trenować tam mają zawodnicy pierwszej drużyny Widzewa, jego rezerwy, a także zespoły młodzieżowe w kategorii U-16, U-17 i U-19. W Bukowcu ma powstać także ośrodek Młodego Widzewa, co wiążę się m.in. z podjęciem współpracy z lokalnymi placówkami oświatowymi.

Całkowity koszt budowy ośrodka wstępnie ma wynosić około 25 milionów złotych.

W tym miejscu ma powstać ośrodek Widzewa Łódź.