wersja testowa serwisu

Trwa remont drogi w Grodzisku. Wczoraj położono ścieralną warstwę asfaltu

gro4-1599133691
fot. Urząd Miejski w Rzgowie

W czwartek, 3 września trwało układanie ścieralnej warstwy asfaltu na pozostałym do wyremontowania odcinku drogi w Grodzisku od granicy Rzgowa w kierunku skrzyżowania. Wykonawca skierował do akcji kombajn do asfaltowania, trzy walce, wielką ciężarówkę tak że roboty postepują teraz błyskawicznie. Mieszkańcy nie musieli długo wdychać woni rozgrzanego do wysokiej temperatury asfaltu.

Kończy się więc przebudowa drugiej części ulicy w Grodzisku od zmodernizowanego wcześniej odcinka w kierunku ul. Glinianej i ul. Bajkał. Z punktu widzenia bezpieczeństwa najbardziej istotna na tej budowie była przebudowa skrętu z ul.Glinianej w kierunku Grodziska. Zainstalowane tu zwierciadło nie do końca spełniało rolę, bo widoczność zasłaniało ogrodzenie. Gmina wykupiła więc fragment działki. Odcinek ogrodzenia przy kapliczce został rozebrany, a w miejsce skrętu pod kątem prostym powstał łagodny, półokrągły skręt z bardzo dobrą widocznością.

Estetycznie prezentują się chodniki o łącznej powierzchni 720 metrów kwadratowych. Zjazdy z posesji, rowy odpływowe ze skarpami - obłożonymi prefabrykowanymi elementami betonowymi niczym się nie różnią od tych na wyremontowanym odcinku w zeszłym roku. To jest najdroższa w tym roku inwestycja drogowa w gminie Rzgów za 1 milion 517 tysięcy złotych. Przetarg wygrał przedsiębiorca z Pabianic. Przypomnijmy – do zaciętej rywalizacji stanęło 7 oferentów.

Pobocza z destruktu asfaltowego zostały od nowa wyprofilowane i zagęszczone, a ich szerokość nie przekracza 0,8 metra. Wykonawca zobowiązał się do zasiania trawy na powierzchni 1200 m kw. Zainstaluje 100 mb poręczy ochronnych podwójnych o rozstawie co 2 metry.

źródło: UM Rzgów