wersja testowa serwisu

Tuszyn: Pijany 31-latek strzelał z repliki broni do człowieka. Grożą mu 3 lata więzienia

policja-kajdanki2

Mieszkaniec Tuszyna został zatrzymany przez koluszkowskich policjantów po tym, jak strzelał z repliki broni metalowymi kulkami do przypadkowego mężczyzny. Trafił 38-latka w klatkę piersiową, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W sobotę, 17 lipca tuż przed godziną 22:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach otrzymał zgłoszenie, iż w Tuszynie przy jednej z restauracji pracownicy obezwładnili mężczyznę z bronią. Na miejscu policjanci ustalili, że 31-letni mieszkaniec Tuszyna podszedł do grupy przypadkowych osób stojących przed wejściem do lokalu, wyciągnął pistolet i strzelił w kierunku jednego z mężczyzn. Trafił 38-latka metalową kulką w klatkę piersiową. Na szczęście nie doszło do tragedii i pokrzywdzony nie wymagał hospitalizacji.

Agresor został obezwładniony przez osoby stojące przed lokalem. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało pistolet, którego użył, to replika broni na metalowe kulki. 31-latek został zatrzymany przez mundurowych. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. W przeszłości mężczyzna miał już konflikty z prawem.

źródło: KPP Łódź Wschód