wersja testowa serwisu

Umów wizytę w Urzędzie Skarbowym – nowa usługa KAS od poniedziałku

Zrzut-ekranu-2020-11-13-o-16.04.43

Od 16 listopada 2020 r. usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym" i nowy model obsługi podatników będą dostępne w całym kraju. Dzięki wcześniejszej rezerwacji wizyty podatnicy będą mogli komfortowo i szybko załatwić sprawy w urzędzie skarbowym. Bez kolejek i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

- Nowa usługa, dzięki której nasz klient zarezerwuje spotkanie w urzędzie skarbowym, zaczyna działać w całym kraju. Dzięki usłudze i nowemu modelowi obsługi w urzędach skarbowych zapewnimy naszym klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale też podniesiemy bezpieczeństwo wszystkich: podatników i naszych pracowników – mówi szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Nowy model obsługi uruchomiliśmy pilotażowo latem tego roku w województwach podlaskim i wielkopolskim. Usługa została dobrze przyjęta przez podatników i już w październiku została wprowadzona w 5 kolejnych regionach, a od 16 listopada będzie dostępna w całym kraju.

Podatnicy docenili nową usługę
Nasze doświadczenia z pilotażu pokazują, że rezerwacja wizyt spotkała się z pozytywnym odbiorem klientów. Po jej wdrożeniu w województwie podlaskim przeprowadziliśmy ankietę wśród podatników, którzy skorzystali z możliwości umówienia wizyty:
- 77 proc. z nich uznało, że wcześniejsza rezerwacja wizyty poprawia sprawność załatwienia sprawy w urzędzie skarbowym i zwiększa bezpieczeństwo w związku z COVID-19,
- 72 proc. stwierdziło, że elektroniczny formularz jest zrozumiały i czytelny.

- Liczymy, że możliwość umawiania wizyt przez internet ułatwi podatnikom załatwianie ich spraw. Dzięki temu, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługujemy umówionych klientów, unikniemy nadmiernych kolejek oraz poprawimy komfort i bezpieczeństwo wszystkich – zarówno podatników jak i pracowników urzędów - dodaje Agnieszka Pawlak, Kierownik Referatu Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej oraz Duszpasterstwa Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Usługa będzie dostępna pod adresem: https://wizyta.podatki.gov.pl.