wersja testowa serwisu

Usiłowali włamać się do bankomatu w Pabianicach. Dwóch młodych mężczyzn zatrzymanych, grozi im po 10 lat więzienia

251-118252
fot. KPP w Pabianicach

Policjanci z pabianickiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali włamać się do bankomatu kryptowalutowego. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności .

Do włamania do bankomatu kryptowalutowego w Pabianicach doszło 2 sierpnia 2020 roku. Rabusie chcieli ukraść pieniądze z zamontowanej kasetki wyrywając ją z urządzenia. Całe zdarzenie zapisała kamera zamontowanego w pomieszczeniu monitoringu.

Śledczy szybko ustalili, że sprawców było dwóch. Już 4 sierpnia 2020 roku dzielnicowy miejski rozpoznał podejrzewanego idącego ulicą w centrum miasta. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Dokładna analiza zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego doprowadziła mundurowych także do drugiego sprawcy, 21-letniego pabianiczanina.

- Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania włamania. Przyznali się do popełnienia przestępstwa. Okazało się także, że w kasetce, którą wyrwali nie było gotówki. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet na 10 lat więzienia - mówią policjanci.