wersja testowa serwisu

W Guzewie przyciąganie strażackiego narybku. Za nami piknik rodzinny

guz01-1601827056

W niedzielę, 4 października w Guzewie odbył się piknik rodzinny, stanowiący podsumowanie projektu "Od małego na całego z MDP". Wydarzenie to tydzień wcześniej było przełożone z powodu fatalnej pogody. Dziś też pogoda nie rozpieszczała: krótki rzęsisty deszcz, burza z piorunami, a później już ciepło i słońce śmiało wyglądające zza chmur.

Do przystępowania dziś i w przyszłości do młodzieżowych drużyn OSP zachęcały prelekcje z zakresu ratownictwa oraz działalności Ochotniczej Straży Pożarnej. Druh Jarosław Głaszcz opowiadał o wyremontowanych przez siebie najstarszych egzemplarzach sprzętu pożarowego, począwszy od ręcznej sikawki z 1928 roku oraz o motopompach, pochodzących z okresu od 1956 roku do lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Inni strażacy prezentowali dzieciom wyposażenie obu wozów strażackich tutejszej jednostki. Dzieci miały sposobność współzawodniczyć w ćwiczebnym gaszeniu "pożarów" przy pomocy ręcznych hydronetek. 

Jednym z organizatorów pikniku rodzinnego i promocyjnego była OSP Guzew (naczelnik Krzysztof Gąsiorek, prezes Wojciech Pacholski). Z własnoręcznie obsługiwanego grilla, strażacy dostarczali na stół kolejne porcje pieczystego, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich (przewodnicząca Danuta Czekalska) przygotowały na piknik w strażnicy wspaniałe ciasta prosto z piekarnika, niektóre jeszcze ciepłe. 

W wydarzeniu uczestniczyli m. in. burmistrz Mateusz Kamiński, Radosław Pełka - przewodniczący Rady Miejskiej, Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz - członkini Zarządu Powiatu łódzkiego Wschodniego oraz sołtys Anna Wydra.

źródło: UM Rzgów