wersja testowa serwisu

Wysokie mandaty z nowego taryfikatora dla kierowców w powiecie łódzkim wschodnim

Zrzut-ekranu-2022-01-12-o-12.30.49

Zatrzymany przez koluszkowskich policjantów rowerzysta miał blisko promil alkoholu w organizmie, został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych. Dwóch kierujących za przekroczenie prędkości zostało ukaranych mandatami w wysokości 1 000 złotych i punktami karnymi. Policjanci przypominają, iż od początku nowego roku kierowcy łamiący przepisy muszą liczyć się ze znacznie większymi restrykcjami.

W środę, 12 stycznia tuż po godzinie 8:00 w Koluszkach policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że 36-letni mieszkaniec gminy był nietrzeźwy.

- Badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych - mów sierż. sztab. Aneta Kotynia. - Przypominamy, że zmiany, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły do taryfikatora między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Jeśli cyklista jest w stanie nietrzeźwości powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi, zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Dwa dni wcześniej w Bukowcu koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego kierującego Kią, który przekroczył prędkość o 41 km/h. W chwili kontroli jechał 91km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Tego samego dnia policjanci zmierzyli prędkość pędzącemu w Głuchowie Mercedesowi, którym kierował 53-letni mężczyzna. Przekroczył dopuszczalną prędkość o 50km/h, jechał z prędkością 100 km/h. Obaj kierujący zostali ukarani mandatem w wysokości 1 000 złotych i punktami karnymi.