wersja testowa serwisu

Zaczęło się od libacji alkoholowej, skończyło zarzutami za pobicie i kradzież

253-114733
fot. KPP Łódź Wschód

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Rzgów. 28 – latek podejrzewany jest o uszkodzenie ciała kolegi, z którym wcześniej spożywał alkohol. Natomiast jego 45 – letni kompan odpowie za kradzież laptopa i telefonu. Za takie przestępstwa może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.

21 czerwca 2020 roku po godz. 20:00 policjanci z komisariatu w Rzgowie zostali poinformowani o pobiciu. Mundurowi ustalili, iż kilkadziesiąt minut wcześniej trzech mężczyzn w wieku 28, 38 i 45 – lat wspólnie spożywało alkohol.

- W pewnej chwili 38 – latek został zaatakowany przez jednego z kolegów, 28 – letni mieszkaniec gminy Rzgów uderzył w twarz zgłaszającego. Ich kompan 45 – letni mieszkaniec Rzgowa zabrał z jego mieszkania laptopa i telefon o łącznej wartości 750 zł - relacjonują policjanci.

Kryminalni natychmiast zaczęli ustalać okoliczności tego zdarzenia i miejsce, w którym mogą znajdować się nieuczciwi koledzy, którzy byli dobrze znani policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem.

- 28 i 45 – latek zostali zatrzymani następnego dnia. Młodszy usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała, natomiast starszy zarzut kradzieży. Takie przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności - dodają mundurowi.