wersja testowa serwisu

ZDJĘCIA: Wybory Miss Polonia Województwa Łódzkiego. Zwyciężczynią 18-letnia Julia Baryga

ZDJĘCIA: Wybory Miss Polonia Województwa Łódzkiego. Zwyciężczynią 18-letnia Julia Baryga

W niedzielę, 5 września, w Teatrze Wielkim w Łodzi, 20 pięknych kobiet rywalizowało o tytuł Miss Polonia Województwa Łódzkiego. W jury konkursu zasiedli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi - Wicemarszałek Andrzej Górczyński oraz Dyrektor Departamentu Promocji Dawid Mazurkiewicz.

Po wielu tygodniach sesji zdjęciowych, wyjazdów i przygotowań, nadszedł czas na finał, w trakcie którego, zebrane jury, wyłoniło numer jeden - najpiękniejszą spośród 20 finalistek konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego.

Zwyciężyła 18-letnia Julia Baryga, pochodząca z Łodzi. Tegoroczna maturzystka mierzy 173 centymentry wzrostu. Na co dzień interesuje się modelingiem. Do swoich pasji zalicza podróże oraz taniec.

Jak deklaruje - Zwycięstwo w Miss Polonia jest dla niej olbrzymim wyróżnieniem. Zgłosiła się do konkursu, aby sprawdzić samą siebie i zyskać nowe doświadczenie.

Julia Baryga jest 16-tą w historii laureatką konkursu. Przejęła koronę z rąk dotychczasowej Miss Polonia Województwa Łódzkiego - Klaudii Plesiak.

Urząd Marszałkowski reprezentowany był przez Wicemarszałka Województwa Łódzkiego - Andrzeja Górczyńskiego oraz Dyrektora Departamentu Promocji - Dawida Mazurkiewicza. Obaj, w towarzystwie m.in. dotychczasowej laureatki Miss Polonia Województwa Łódzkiego - Klaudii Plesiak,  Miss Polonia - Natalii Gryglewskiej oraz Miss Polonia 2007 - Barbary Tatary zasiedli w jury, które wyłoniło zwyciężczynię.

W trakcie trwania finału konkursu, wybrano również Miss Publiczności. Tytuł ten, głosami smsowymi zdobyła 22-letnia Marta Biniek.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia: