wersja testowa serwisu

Zespół Pieśni i Tańca "Rzgowianie" zainaugurował koncertowy rok w Gminnym Ośrodku Kultury

kon28-1641681381
fot. UM Rzgów

W sobotnie popołudnie, 8 stycznia 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury koncertował Zespół Pieśni i Tańca „Rzgowianie" w około 70-osobowym składzie młodych i najmłodszych wykonawców.

Na początku programu widzowie mieli okazje zapoznać się z filmem pokazującym, jak w ostatnich latach „Rzgowianie" radzili sobie bez wielkiej sceny z profesjonalnym zapleczem technicznym, jak dorastali artyści. To było wielkie przeżycie dla widowni zdominowanej przez rodziców, dziadków i przyjaciół.

Sobotni koncert kolęd i pastorałek przygotowali: Renata Furga, Jarosław Rychlewski, Marek Binkowski pod kierownictwem dyr. GOK Joanny Papugi-Rakowskiej. Na program złożyły się takie utwory jak:

„Grudniowe noce"
„Gdy się Chrystus rodzi" w wykonaniu Marysi Polaczek
Wzruszająca i znakomicie zinterpretowana „Kolęda dla nieobecnych" Julii Samiec
„Jezusa narodzonego" w interpretacji „Zwariowanych Wariatek"
„Mario, czy Ty wiesz" w wykonaniu Agaty i Kasi
„Skrzypi wóz" zaśpiewany przez Szymona Murasa
„Pastorałko, nieś się biała" wykonana przez Natalię Pachulską
„Uciekali" w interpretacji Kasi, Agaty i Mateusza
„Już gwiazdeczka" w wykonaniu Marysi Majdy
„Jeszcze nie czas" Natalii Pachulskiej
„Od serca do ucha".

Pod koniec koncertu wykonawcy zaprezentowali najnowsze kostiumy zakupione dzięki dofinansowaniu gminy. Burmistrz Mateusz Kamiński, a także Radosław Pełka, przewodniczący Rady Miejskiej byli pod wrażeniem znakomicie przygotowanego spektaklu. Publicznie obiecali nie szczędzić na kulturę, choć tegoroczny budżet nie będzie nastrajał optymistycznie jak pokazują wstępne prognozy. Ale dla takich talentów warto.

źródło: UM Rzgów